ataşehir belediyesi

ATAŞEHİR’DE 2021 YILI DEPREM BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Ataşehir’de 2021 yılı Deprem Bilinçlendirme Eğitimleri başladı. Ataşehir’de her yıl düzenli olarak yapılan deprem bilinçlendirme eğitimleri yeni dönemine geçtiğimiz günlerde başladı. Okulların açılmasıyla start alan eğitimler sayesinde Ataşehir’de afetlere hazırlık kültürünün ve afet gönüllülük bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.

Sekizinci yılına giren deprem bilinçlendirme çalışmalarıyla; Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde son sınıf öğrencilerine, sitelerde vatandaşlara ve belediye binasında personele deprem ve afet eğitim seminerleri ve tatbikatlar düzenleniyor.

ATAŞEHİR’DE DEPREM BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ 2021 YILINDA DA BAŞLADI

AKUT Seminer Birimi Eğitmeni Ertuğ Karaduman’ın sunduğu seminerde deprem konusunda önemli bilgilere değinildi

Ataşehir Belediyesi personeli, Temel Afet Eğitimleri kapsamında deprem eğitim seminerine katıldı. AKUT Seminer Birimi Eğitmeni Ertuğ Karaduman’ın sunduğu seminer AKUT hakkında bilgilendirmeyle başladı. Seminerde deprem öncesi, deprem esnası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği anlatıldı. Deprem gibi afetlerde acil telefon numaralarının bilinmesinden; elektrik, su ve doğalgaz vanalarının yerinin bilinmesine kadar önemli ayrıntılara değinildi. Kişisel acil afet çantalarının hazırlanmasından enkaz altında kalındığında neler yapılması gerektiğine kadar deprem hakkında birçok bilgi verildi. 

Bu seneki seminerlerde 8 bine yakın öğrenciye ulaşılacak

Ataşehir Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ve AKUT işbirliğiyle gerçekleşen depreme karşı sosyal bilinç oluşturma çalışmaları sayesinde, bugüne kadar on binlerce Ataşehirliye ulaşıldı.   

2021-2022 Eğitim ve Öğrenim döneminin açılmasıyla birlikte okullarda verilen deprem eğitim seminerleri Kasım ayıyla birlikte başlayacak. Her yıl 70 okulda düzenlenen seminerler kapsamında bu yıl 8 bine yakın öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

Sitemizde sizler için derlediğimiz tüm haberlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.