Finans dünyasından diğer haberlere bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz..

Elektrikte yeni düzenleme! Tüketim limiti 210 kilovat oluyor.

Düzenlenen kabine toplantısı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik faturalarına dair herkesi ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Türkiye‘de ocak ayının başı itibarıyla elektriğe yeni gelen zamla birlikte tarifeli fiyatlandırma sistemine geçilmesinin ardından faturalar cep yakmaya başladı. Özellikle pandemi döneminde artan elektrik kullanımı yüzünden vatandaşlardan da konuyla ilgili tepki geldi.

Vatandaşlardan gelen yoğun talebin ardından ise yeni düzenleme geldi. Kabine toplantısından ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik faturalarında yaşanan artışla ilgili konuştu. Talepleri değerlendirdiğini belirten Erdoğan, müjdeli haberi verdi.

Konuyla ilgili bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yılbaşı itibari ile sürdürülebilirliği sağlamak için zorunlu düzenleme yaptık. Elektrik faturalarının iki-üç kat arttığı yönündeki şikayetler üzerine ilgili kurumlarımıza elektrik tarifelerinin yeniden düzenlenmesi talimatını verdik.” ifadelerini kullandık.

Buna göre en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarı yeni düzenleme ile 7 kilovat olarak belirlendi. Bu da aylık tüketim limitinin 150’den 210 kilovata çıkarıldığı anlamına geliyor.

Böylelikle Şubat ayında faturasının katlanmasından korkan vatandaşlar, rahat bir nefes alabilecek. Özellikle günlük 6-7 kilovat elektrik harcaması olan evlerin faturasında ciddi bir düşüş bekleniyor.

Elektrikte yeni düzenleme! Tüketim limiti 210 kilovat oluyor.

Finans dünyasından diğer haberlere bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz..