toki

TOKİ sosyal konut 2022 kuraları ne zaman çekiliyor?

TOKİ sosyal konut 2022 kuraları ne zaman çekiliyor? Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmayı amaçlayan sosyal konut projesi için TOKİ kura çekimi her gün il bazında yapılıyor. Daha önce paylaşılan TOKİ kura tarihleri takvimi doğrultusunda 12 ilin kurası, 16 Kasım’da sona erecek. Tüm illerin TOKİ kura sonuçları ise Mart 2023’e kadar duyurulacak. 2+1 ve 3+1 TOKİ kura çekilişi tüm hızıyla devam ederken İstanbul, Ankara ve İzmirTOKİ kura çekimi tarihleri araştırılıyor. Bu 3 büyük ilde yaşayan milyonlarca vatandaş, “İzmir, Ankara ve İstanbul TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak, TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusunu yöneltiyor. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? İstanbul, Ankara ve İzmir TOKİ kuraları ne zaman çekilecek hangi tarihte? İşte TOKİ kura sonuçları sorgulama ekranı ve isim listesi.

TOKİ kuraları 7 Kasım’dan bu yana il il çekilmeye devam ediyor. Yüzyılın en büyük sosyal konut projesine başvuruda bulunan vatandaşlar, 2+1 veya 3+1 konut sahibi olup olmadıklarını TOKİ kura sonuçları sorgulama ekranı üzerinden öğrenebiliyor. Yayınlanan TOKİ kura tarihleri takvimi doğrultusunda ilk önce Doğu ve Güneydoğu illerinde inşa edilecek konutlar sahiplerini buluyor. TOKİ kura çekimi sürecinin Mart 2023’te sonlanacağı öngörülürken özellikle İzmir, İstanbul ve Ankara TOKİ kura tarihleri merak ediliyor. Hal böyleyken “İzmir, Ankara ve İstanbul TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak?” sorusu yanıt arıyor. Peki, İzmir, Ankara ve İstanbul TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak, TOKİ kura sonuçları hangi tarihte açıklanacak? İşte 2022 sosyal konut TOKİ kura sonuçları isim listesi sorgulama ekranı ve tüm detaylar…

SOSYAL KONUT TOKİ KURA ÇEKİMİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

TOKİ sosyal konut kura çekilişi, Bakan Kurum’un açıklaması doğrultusunda ilk olarak 7 Kasım 2022 Pazartesi günü başladı. Hafta boyu devam eden çekiliş ile Ardahan, Şırnak, Kars, Siirt, Iğdır, Batman, Van illerinde 2+1 ve 3+1 konutlar hak sahiplerini buldu.

Bakan Kurum, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

“Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz.

Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.”

22 BİN 57 KONUTUN KURA ÇEKİLİŞİ TAMAMLANACAK!

Bakan Kurum’un açıklamasına göre; 12 ilin kura çekilişi 10 günden kısa sürede tamamlanacak. 16 Kasım 2022 tarihinde 22 bin 57 konutun kura çekilişi tamamlanmış, hak sahipleri belli olmuş olacak.

TOKİ KURALARI 2023 MART AYINDA SONLANACAK!

TOKİ sosyal konut kura çekilişi 6 ay içinde tamamlanacak. Buna göre 250 bin konutun hak sahibi 2023 yılının Mart ayı içerisinde belli olacak.

Bakan Kurum, “İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

TOKİ KURA TAKVİMİ HAFTALIK AÇIKLANACAK

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde kura heyecanı başlıyor. İlk kura tarihi belli olurken Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu kura takvimi belli oldu.

Doğu Anadolu’da 7, Güneydoğu Anadolu’da 5 olmak üzere toplam 12 ilde gerçekleştirilecek olan 22 bin 57 konutun kuraları 7-16 Kasım tarihleri arasında çekilecek.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde;

11 Kasım Cuma-12 Kasım Cumartesi: Van 2 bin 800 konut

15 Kasım Salı: Hakkâri 804 konut

16 Kasım Çarşamba: Bitlis 1.250 konut için kura çekimi yapılacak.

Ağrı 1.480 konut – Ağrı hak sahibi belirleme kurası ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde;

7 Kasım Pazartesi: Şırnak 1.450 konut

8 Kasım Salı: Siirt 903 konut

9 Kasım Çarşamba: Batman 1.850 konut

10 Kasım Perşembe-11 Kasım Cuma: Mardin 2 bin 550 konut

13-14-15-16 Kasım Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba: Şanlıurfa 7 bin 100 konut için kura çekimi yapılacak. Diğer illerdeki kura tarihlerinin de haftalık olarak açıklanması planlanıyor.

TOKİ KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TOKİ kura çekilişi canlı yayın ardından belli olan isim listesi TOKİ resmi sayfası üzerinden sorgulanabiliyor. Şimdiye kadar gerçekleşen kura sonuçları ve bundan sonra gerçekleşecek olan çekilişlerin bilgileri aşağıda yer alan linkte bulunmaktadır.

Şimdi, İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ kura sonuçları bekleniyor…

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA İÇİN BURADA YER ALAN LİNKE TIKLAYINIZ

Sitemizde sizler için derlediğimiz tüm haberlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.